Biz

Biz

portfolio_6

ÇOCUKÇA BİR AKIL ANAOKULU, Çocuk Psikoloğu AYŞEGÜL AKTÜRK tarafından kurulan butik bir anaokuludur. Reggio Emilia eğitim anlayışını benimseyen ve uygulayan bir anaokuludur. Amacımız, konusunda uzman eğitimciler desteği ile çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkarmak, geliştirmek ve yönlendirmektir.

Çocuklarımızın gelişim özellikleri dikkate alınarak, 2 - 3 yaş Oyun grubu (Play-Group) ve 3 - 6 yaşına uygun karma eğitim programı uygulanır.

Eğitim programımız High Scope (Aktif Öğrenme), Gems, Scamper, Reggio Emilia eğitim modellerinden esinlenerek hazırlanır.

Eğitim metodumuz ‘yaparak yaşayarak’ öğrenmedir. En kolay öğrenilen bilgileri kalıcı kılan bu metod sayesinde çocuklar dokunarak, görerek, işiterek, doğal ilgi ve becerilerini planlama ve planladıklarını uygulama fırsatı bulurlar.

Çocuklarımız ezbercilikten uzak, araştırarak, sorgulayarak, keşfederek, gözlem yaparak, işbirliği içinde etkin bir öğrenim görürler. Bu etkinlikler sayesinde çocuklarımız okul öncesi eğitim müfredatının gerektirdiği temel derslere ait bilgi ve becerileri doğal süreçlerinde kazanmış olurlar.