Okulumuzda Yaşam

Okulumuzda Yaşam

portfolio_6

600 m2 alan içine yerleşmiş olan okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygun görülen yönergeler doğrultusunda inşa edilmiş olup, ulusal ve uluslararası anaokulları ve kreşler standartlarına göre donatılmıştır. Okulumuz, konumu gereği şehrin gürültüsünden ve trafik yoğunluğundan uzakta, hava kirliliğinin olmadığı, sessiz ve sakin bir yerleşim biriminin ortasında doğa ile iç içe butik bir eğitim kurumudur. Okulumuzun genelinde doğalgaz ısınma sistemi kullanılmaktadır.

Sınıflarımız

Her biri 30 m2 aydınlık ferah alanlardan oluşan ve yaş gruplarına göre ayrılmış olan sınıflarımızın iç donanımı çocukların fiziksel ve sosyal tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca, sınıflarımızın tavan yüksekliği 4 metre olup her birinde geniş pencereler ve dışa açılan kapılar bulunmaktadır.

Bahçemiz

Bahçemiz, 300 m2 bir alanda öğrencilerimizin güvenliği açısından özel kauçuk yer zemininden oluşan geniş oyun alanları ve doğal çimle kaplıdır. İçerisinde her yaş grubuna hitap edebilecek oyun araç ve gereçleri mevcuttur.

Yemek Zamanı

Tüm gün programı: Sabah kahvaltısı - meyve - öğle yemeği - ikindi kahvaltısı

Yarım gün programı: Sabah kahvaltısı - meyve ve öğle yemeği 

Yemek saatinde çocuklarımız lezzetli yemekleri yerken grup ile birlikte yemek masasına oturma, sıra bekleme, sofra kurallarına uyma, yeni tadları arkadaşları ile birlikte deneyimleme becerilerini geliştirirler.

•Yiyeceklerimiz ev tipi mutfağımızda günlük olarak aşçımız tarafından hazırlanır.

•Menülerimiz çocukların günlük et, süt, tahıl, sebze, meyve ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmaktadır.

•Her gün mutlaka bir adet süt ürünlerinden öğrencilerimize verilir. (GÜNLÜK TİRE SÜT)

•Öğrencilerimize içecek olarak ayran,süt,limonata,bitki çayı,komposto verilir.

•Her gün mutlaka bir öğün meyve verilir.

•Yemeklerimizde domates sosu kullanılır.

Soslarımız, zeytin, reçel ve yoğurdumuz mutfak annelerimiz tarafından yapılır.

Temizlik

Okulumuzun temiz ve steril olması bizim için çok önemlidir. Sterilizasyon özel ve hijyenik malzemelerle yapılmaktadır. Bütün oyuncaklar ve materyaller düzenli aralıklarla dezenfekte edilmektedir. Özellikle tuvaletlerde gün içinde periyodik saatlerde temizlik önlemleri alınmaktadır. Hijyenik bir ortam için binamızın zeminleri pvc yer döşemesi ile kaplıdır.

Ayrıca, olası haşereye karşı okulumuz düzenli olarak insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla ilaçlanmaktadır.

Servis

Kendimize ait servisimizle Çocuklarımızın güvenle evlerinden alınıp tekrar evlerine bırakıllmaktadırlar.

Fotoğraf Paylaşımı

Okulumuzda öğrencilerimizin yaptıkları etkinlikleri ve keyifli oyun vakitlerini sizlerle paylaşmak için tüm çalışmalarımız fotoğraflanmaktadır. Fotoğraf paylaşımı için ailelerin izni sene başında yazılı olarak alınır. Fotoğraflarımız Facebook ve Instagram adresinden takip edebilirsiniz.

https://facebook.com/cocukcabirakilbutikanaokulu

https://www.instagram.com/cocukcabirakil